ŻEGLARSTWO

strona główna
gdzie jesteśmy
żeglarstwo
windsurfing
promocje
przystań żeglarska
Honda - maszyny i urządzenia
Silniki zaburtowe, skutery wodne
łodzie rowery pontony
przyczepy podłodziowe i bagażowe
kontakt
subskrypcja
promocje
 
 
Fishfinder 320C z przetwornikiem
  
 
Symbol: 010-00289-01

   Fishfinder 320C to pierwsza echosonda w ofercie firmy GARMIN posiadająca duży, kolorowy wyświetlacz TFT. Informacje o warunkach podwodnych wyświetlane są z wykorzystaniem 16 kolorów, na ekranie wyposażonym w powłokę antyrefleksyjną. Wydajne podświetlenie umożliwia łatwy odczyt danych w każdych warunkach oświetleniowych. Urządzenie jak zwykle w przypadku GARMINa zamknięte jest w pełni wodoszczelnej obudowie.

   Fishfinder 320C umożliwia użytkownikowi łatwy odczyt takich informacji podstawowych jak głębokość, temperatura wody i prędkość po wodzie w wybranych jednostkach (dane dostępne w zależności od zastosowanego przetwornika). Oprócz tego echosonda rozpoznaje obiekty podwodne, strutkurę dna, termokliny (wykrywane są również ryby w termoklinach) czy roślinność przydenną. Wyświetlany obraz może być powiększony (do 4 razy) lub wyświetlany na podzielonym ekranie. W takim przypadku na jednej z części ekranu wyświetlany może być obraz powiększony lub obraz dna, a na drugiej części normalny obraz warunków podwodnych. Stosunek podziału ekranu określa użytkownik.

   Fishfinder 320C otrzymał nieco inną klawiaturę niż w innych echosondach firmy GARMIN. Bezpośrednio z klawiatury użytkownik za jednym naciśnięciem przycisku otrzymuje możliwość zmiany częstotliwości pracy echosondy (50 kHz, 200 kHz lub Dual), powiększenia oraz płynnie regulowanych: czułości i zasięgu. Oprócz tego w echosondzie tej po przyciśnięciu przycisku DATA wyświetlane jest okno danych, w którym oprócz typowych danych z echosondy mogą być wyświetlane dane pobierane z odbiornika GPS (np. pozycja, kurs, namiar, odległość do następnego punktu trasy, prędkość, czas, itp.). W przypadku połączenia FF 320C z odbiornikiem GPS dostęna jest również dodatkowa, dotąd niespotykana funkcja. Po zatrzymaniu ekranu echosondy (przez naciśnięcie przycisku PAUSE) istnieje możliwość określenia pozycji obiektu podwodnego przez wskazanie go kursorem na ekranie. Dzięki temu łatwo określić można pozycje występowania ryb, przeszkód nawigacyjnych, itp.

   Inną ciekawą funkcją zaimplementowaną po raz pierwszy w echosonach firmy GARMIN jest możliwość rejestracji zmian temperatury. Profil zmian temperatury prezentowany jest w formie wykresu, a maksymalny czas prezentowanego na ekranie profilu to 2,5 godziny. Oś temperatury tego wykresu skalowana może być automatycznie lub z krokiem wybranym przez użytkownika. Wykres ten może być wyświetlany w osobnym oknie lub u dołu ekranu prezentującego warunki podwodne.

   Podobnie jak w innych echosondach firmy GARMIN, tak i w FF 320C nie zapomniano o możliwości wyboru symboli ryb, funkcji whiteline, redukcji szumów, regulacji prędkości przesuwania ekranu, ręcznego określenia zakresu wyświetlanych głębokości, zmiany wielkości pól danych (pola te mają przezroczyste tło), funkcji flasher, alarmach (występowania ryb, wody płytkiej i głębokiej, kotwicznego, temperatury wody, zasilania, licznika czasu - zliczanie do przodu i wstecz), możliwości wyboru jednostek miary (również format pozycji pobieranej z GPS i odniesienie północy), typu wody, regulacji keel offset i kalibracji pomiaru prędkości po wodzie.

   Przy zastosowaniu przetwornika prędkości po wodzie, FF 320C oprócz wskazania tej prędkości umożliwia również zliczanie przebytej odległości po wodzie. Z powodzeniem więc urządzenie to może zastąpić również typowy log.

   Echosonda GARMIN FF 320C dostarczana jest w pakiecie obejmującym: urządzenie FF 320C, podstawkę modującą, kabel do zasilania i transferu danych, przetwornik głębokość/temperatura przeznaczony do montażu zewnętrznego, przetwornik prędkości oraz instrukcję obsługi. Niezbędne do pracy echosondy przetworniki dobrać należy z listy akcesoriów opcjonalnych. Do połączenia echosondy Fishfinder 320C z odbiornikiem GPS wykorzystać można kabel znajdujący się w pakiecie standardowym. Konieczne jest jedynie wykonanie odpowiednich połaczeń (kabel ten zakończony jest "gołymi" przewodami).

Funkcje echosondy
 • Opcje wyświetlania: automatyczne lub ręczne dostosowanie zasięgu, ręczne lub automatyczne powiększenie obrazu (2 i 4-krotne), 3 rozmiary symboli ryb.
 • Możliwość dowolnego podzielenia ekranu na dwie części pomiędzy obraz obecny i powiększenie lub flasher
 • Alarmy: wody płytkiej i głębokiej, zasilania i pojawienia się ryb, kotwiczny, temperatury wody, licznika czasu.
 • Automatyczne rozpoznawanie dołączonych przetworników
 • Kontrola głębokości: automatycznie ustawia czułość urządzenia zależnie od głębokości
 • Rejestracja profilu zmian temperatury wody (max. 2,5 godz)
 • Możliwość pracy jako repetytor wskazń GPS (transfer danych z wykorzystaniem protokołu NMEA)
 • Możliwość zmiany koloru tła obrazu warunków podwodnych (czarne, niebieskie, białe)
 • Dowolna konfiguracja ilości, wielkości i zawartości pól okna danych
 • Możliwość zmiany jednostek miary
 • Możliwość pracy jako log (przy podłączonym przetworniku prędkości wskazuje prędkość po wodzie i przebytą odległość)
 • Możliwość określenia typu wody, kalibracji wskazań prędkości po wodzie oraz regulacji keel offset

Cechy echosondy:

 • Max. głębokość: 1500 stóp
 • Częstotliwość pracy: 50/200 kHz
 • Moc wyjściowa sonaru:
  • przy podłączonym przetworniku jednostożkowym 400 W (RMS), 3200W (wartość międzyszczytowa)
  • przy podłączonym przetworniku dwustożkowym 500 W (RMS), 4000 W (wartość międzyszczytowa)

Cechy fizyczne:

 • Wymiary: 15,8 x 16,0 x 8,3 cm
 • Waga: 1.02 kg
 • Wyświetlacz: 16 kolorowy TFT z powłoką antyrefleksyjną, o wymiarach 10,2 x 7,5 cm (przekątna 12,7 cm), z płynnie regulowanym podświetleniem, o rozdzielczości 234x320 pikseli
 • Wodoszczelność: wg IPX7
 • Temp. pracy: -15 do 70C
 • Zasilanie: ze źródła zewnętrznego 10-35 V DC
 • Pobór mocy: 15 W przy 13.8 V DC

 


powrót