silniki MERCURY

strona główna
gdzie jesteśmy
żeglarstwo
windsurfing
promocje
przystań żeglarska
Honda - maszyny i urządzenia
Mercury - silniki
łodzie rowery pontony
przyczepy podłodziowe i bagażowe
kontakt
subskrypcja
promocje

 

          SILNIKI  |  SILNIKI ELEKTRYCZNE  |  AKUMULATORY  |  OLEJE

  W dzisiejszych czasach, wielki nacisk kładzie się na ochronę środowiska naturalnego, dlatego także i my żeglarze, wędkarze czy motorowodniacy powinniśmy o nie zadbać. Od 2006 roku w Unii Europejskiej obowiązywać będzie nowa norma czystości spalin, znana pod nazwą EPA STANDARD 2006. Wiele silników spełnia już dzisiaj tę bardzo rygorystyczną normę. Ze względu na budowę silnika, najłatwiej uzyskać powyższą normę silnikom czterosuwowym. W naszej ofercie znajdą Państwo silniki najlepszych firm światowych od 2 do 250 KM, czterosuwowe i dwusuwowe . 

 

 

             Proponując Państwu zakup wyżej wymienionych silników, pragnę poinformować, że nasza firma jest autoryzowanym dealerem jak i serwisem powyższych marek.

Jednocześnie oferujemy Państwu szeroką gamę  OSPRZĘTU DO SILNIKÓW takiego jak: prędkościomierze i inne wskaźniki zegarowe, cięgna, oleje silnikowe, a także możliwość profesjonalnego montażu powyższego sprzętu w naszym serwisie.

 

Chociaż ochrona środowiska naturalnego, stawia przed producentami silników spalinowych coraz większe wymagania, to i tak pozostaną na świecie miejsca, gdzie nie będziemy mogli ich wykorzystać. Niektórzy, a w szczególności wędkarze w ogóle nie uznają warczących maszyn zawieszonych na końcu łódki, a używają silniki elektryczne, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego oraz są niesłyszalne dla otoczenia. W szerokiej gamie silników elektrycznych najbardziej godne Państwa uwadze, to silniki tak znanych marek jak MINN KOTA. Silniki elektryczne produkowane są w wielu modelach, o różnej sile uciągu, dlatego każdy zainteresowany może znaleźć najbardziej odpowiedni silnik dla siebie i swojej łodzi. Decydując się na zakup,  pamiętajmy o maksymalnym ciężarze łodzi, do której przeznaczony jest silnik.

  

Posiadając silnik elektryczny, Naszym największym problemem jest jego zasilanie, gdyż tylko dobry i sprawny akumulator zapewni bezpieczny powrót do brzegu. Najlepszym sposobem zasilania, jest specjalny akumulator do głębokiego rozładowania. Może on służyć nie tylko elektrycznej na łodzi lub w przyczepie campingowej Te specjalne akumulatory, które przystosowane są do ciągłego oddawania mocy, mogą również pracować w przechyle na łodzi nie uszkadzając płytek. Dodatkową zaletą jest wskaźnik naładowania (pokazuje dostępną moc) oraz jego bezobsługowe działanie.

 

CASTROL

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo również specjalną linię olei CASTROL, przeznaczonych specjalnie do użytku w silnikach zaburtowych. Oleje te spełniają najwyższe normy technologiczne takie jak : NMMA TC-W3, API TC, SEA 90

 

powrót