silniki MERCURY

strona główna
gdzie jesteśmy
żeglarstwo
windsurfing
promocje
przystań żeglarska
Honda - maszyny i urządzenia
Mercury - silniki
łodzie rowery pontony
przyczepy podłodziowe i bagażowe
kontakt
subskrypcja
promocje

 

        AKUMULATORY

Akumulatory Marine

Akumulatory występują w dwóch pojemnościach 75Ah i 100Ah i znajdują zastosowanie w jachtach i łodziach z silnikiem elektrycznym.

Zostały zaprojektowane w taki sposób, by służyć swoim użytkownikom przez długi czas bez potrzeby częstej i uciążliwej konserwacji.

Akumulatory wykonane są w najnowocześniejszej technologii wapniowo-wapniowej (obie płyty na stopach ołowiowo-wapniowych), co gwarantuje niski stopień samowyładowania akumulatora i wydłuża jego żywotność. Dzięki przestrzennej strukturze kratki oraz unikalnemu, opatentowanemu składowi stopu ołowiu, zastosowana masa czynna jest mniej podatna na opadanie, nawet podczas wzburzonego morza i dużych przechyłów łodzi. Akumulatory są w 100% bezobsługowe.

W konstrukcji akumulatorów MARINE zastosowany został separator z włókniną GlassMat, który zapewnia większą trwałość płyt.

Także konstrukcja zewnętrzna akumulatorów MARINE gwarantuje bezpieczeństwo ich użytkowania. Obudowa i wieczko akumulatorów wykonane są ze specjalnie wzmacnianego polipropylenu, co zapewnia wysoką odporność na wstrząsy.

Ponadto wieczko wyposażono w system antywybuchowy ANTI-EXPLOSION i antywylewny ACCUSAFE, który gwarantuje szczelność akumulatora i zapobiega wyciekom elektrolitu w przypadku przechyłów łodzi nawet do kąta 55o. Dzięki temu użytkowanie akumulatora MARINE jest bezpieczne.

Wieczko wyposażone zostało dodatkowo w optyczny wskaźnik naładowania akumulatora ”magic eye”, który umożliwia łatwą wizualną ocenę stanu energetycznego bez potrzeby dokonywania kłopotliwego pomiaru gęstości elektrolitu. Zwiększa to wygodę użytkowania akumulatorów MARINE eliminując konieczność częstego i niewygodnego demontażu akumulatora, który zazwyczaj – z braku dostatecznej ilości miejsca na łodzi – montuje się w trudno dostępnych miejscach.

Przenoszenie i montaż akumulatora nie sprawia większych kłopotów ponieważ akumulatory MARINE zostały wyposażone w funkcjonalny i wygodny uchwyt, który sprawia, że tę niewygodną czynność może wykonać bez kłopotu jedna osoba.

 

powrót