silniki MERCURY

strona główna
gdzie jesteśmy
żeglarstwo
windsurfing
promocje
przystań żeglarska
Honda - maszyny i urządzenia
Mercury - silniki
łodzie rowery pontony
przyczepy podłodziowe i bagażowe
kontakt
subskrypcja
promocje

 

        SILNIKI MERCURY

Filozofią MERCURY jest być liderem.

 
Produkty Mercury znajdują się na czele praktycznie każdej wodnej kategorii, zwyciężając na przykład, we wszystkich dotąd wymyślonych próbach prędkości na całym świecie. Ale tu chodzi o coś więcej niż tylko prędkość.

 

 

 

CZTEROSUWY

Czterosuwowe silniki Mercury posiadają wiele zalet. Ich praca jest cicha, płynna, emitują minimalne ilości spalin.

Są bardzo ekonomiczne pod względem zużycia paliwa dysponując jednocześnie wielką mocą.

Nowy czterosuwowy silnik na rok 2003 z elektronicznym wtryskiem paliwa dysponuje aż 225 KM To jest moc, na którą zawsze możesz liczyć, godzina za godziną, gdziekolwiek byś nie pływał. To jest moc na żądanie.

Czterosuwowe silniki Mercury stale wyprzedzają konkurencję pod względem zużycia paliwa, momentu obrotowego i ciągu statycznego.
Średnie oszczędności w zużyciu paliwa wynoszą nawet do 30%. Czysta praca, o niskiej emisji spalin niezależnie od wielkości obrotów, czy to na biegu jałowym, czy to na całkowicie otwartej przepustnicy. Technologia czterosuwowa Mercury od dawna już spełnia standardy emisji spalin wg norm EPA 2006 (US Environmental Protection Agency - Am

Silniki EFI praktycznie nie wymagają obsługi. Modele gaźnikowe - najbardziej zaawansowane w swojej klasie - cechuje bezproblemowy rozruch, doskonała praca już od najniższych, oraz dynamiczna reakcja przepustnicy.

Jeżeli chodzi o dwusuwy, można wybierać z pełnej gamy silników, od potężnych 250 KM, aż po przenośne 2.5 KM. Dopłyniesz wszędzie, niezależnie od mocy, którą wybrałeś.

OPTIMAX

Oczekujesz rzeczywiście dużej mocy, spełniającej wymagania profesjonalistów? Jednocześnie chcesz utrzymać niskie zużycie paliwa połączone z przyjaznym stosunkiem do środowiska?

Rozwiązaniem jest Mercury OptiMax. Mercury zrewolucjonizował dzięki bezpośredniemu wtryskowi w silnikach Optimax przemysł silników zaburtowych na świecie.

Ze swoim ultra cichym silnikiem Optimax doświadczysz zapierającego dech w piersiach przyśpieszenia i nadzwyczajnej prędkości maksymalnej. Będziesz zdumiony niską toksycznością spalin i bardzo cichą  charakterystyką pracy silnika.

Następnym elementem który zauważysz będzie olbrzymia oszczędność paliwa przeciętnie sięgająca 45%, a na biegu jałowym dochodząca nawet do 80%. Dodatkowym atutem jest o 80% niższa emisja spalin w porównaniu do tradycyjnych silników dwusuwowych.

OptiMax posiada najbardziej efektywny system zapobiegania korozji, na który składają się materiały ze stali nierdzewnej o przedłużonej trwałości, anody z aktywnego aluminium, system wielokrotnego malowania i przygotowania powierzchni narażonej na oddziaływanie warunków zewnętrznych oraz jedyny w swoim rodzaju stop XK-360 o niskiej zawartości miedzi w aluminium.