ŻEGLARSTWO

strona główna
gdzie jesteśmy
żeglarstwo
windsurfing
promocje
przystań żeglarska
Honda - maszyny i urządzenia
Silniki zaburtowe, skutery wodne
łodzie rowery pontony
przyczepy podłodziowe i bagażowe
kontakt
subskrypcja
promocje
 

Po każdym sezonie przychodzi czas na remonty i naprawy. W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego rodzaju farby, żywice , lakiery i kleje, które pomogą w przygotowaniu naszego jachtu do następnego sezonu.

ŻYWICE EPOKSYDOWE

Żywice epoksydowe mają kilka cech, które powodują, że nadawały by się dużo lepiej do laminowania jednostek pływających. Jednak dużo wyższa cena od żywic poliestrowych powoduje, że większość producentów używa tych tańszych. Mimo że przesycania zbrojenia żywicą epoksydową jest dużo trudniejsze (gęstsza struktura), to także ta żywica jest bardziej egzoenergetyczna, czyli wydziela więcej ciepła podczas procesu twardnienia, co ma wpływ na szybkość zachodzenia reakcji. Przede wszystkim żywice epoksydowe lepiej przylegają do włókna szklanego, dzięki czemu uzyskany laminat jest znacznie mocniejszy. Podczas mieszania żywic z utwardzaczem bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. W stałej sprzedaży posiadamy EPIDIAN 51, najczęściej używana żywica ogólnego stosowania.

ŻYWICE POLIESTROWE

Żywice poliestrowe są chyba najczęściej używanymi żywicami w szkutnictwie. Stosunkowo niska cena w stosunku do jakości uzyskiwanego laminatu jest tu najważniejszym wyznacznikiem. Obecnie produkowane żywice poliestrowe zawierają już (w znacznej większości) przyspieszacz, dzięki czemu do przygotowania żywicy do pracy wystarczy dodać tylko utwardzacza. Mniejsza lepkość żywic poliestrowych powoduje, że przesączanie zbrojenia szklanego jest dużo prostsze, a końcowa waga laminatu mniejsza. Obecnie również większość żywic nie zawiera szkodliwego styrenu, dzięki czemu praca z żywicą jest bezpieczniejsza dla zdrowia. W stałej ofercie żywice Fińskie, sprzedawane pod nazwą handlową NESTE.

ŻELKOTY I MATERIAŁY DO ZBROJENIA ŻYWIC

Zadaniem żelkotu jest stworzenie warstwy zewnętrznej równej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne i działanie wody. Żelkot powstaje przez dodanie do wybranej żywicy specjalnych barwników. Obecnie można kupić gotowe, przygotowane przez producentów kolory żelkotów. 

Szkło jako tworzywo jest znane już od dawna i wszyscy wiem, że jako tworzywo jest zupełnie nieodporne na zginanie, łamliwe i kruche. Jednak w postaci włosków jest niesamowicie odporne na rozrywanie oraz dostatecznie odporne podczas pracy pod niewielkim kątem. Potrzebne do naszych potrzeb włókna szklane sprzedawane są  w różnej gramaturze (waga kg/m2) i trzech postaciach:
1- TKANINY szklanej, czyli splecione jak zwykła tkanina długie włókna rowingowe.
2- PASY ROWINGOWE 
3- MATY szklanej , powstałej z ciętego rowingu sklejonego ze sobą za pomocą specjalnego lepiszcza. 
Zastosowanie odpowiedniego wypełniacza z postaci wymienionych powyżej wraz z żywicą pozwala nam uzyskać odpowiadającą wytrzymałość i jakość.

KLEJE

 Obecnie na rynku możemy spotkać bardzo dużo cudownych klei do wszystkiego, jednak nie wszystkie mogą znaleźć zastosowanie w żeglarstwie. Najbardziej godne polecenia kleje, to jednak kleje specjalistyczne, przeznaczone do konkretnego materiału czy naprawy.
CASCAMITTE - to wysoce specjalistyczny wodoodporny klej szkutniczy do drewna. Sproszkowany klej należy wymieszać z wodą na konsystencję gęstej śmietany, pozwala nam skleić oraz wypełnić szczeliny w drewnie do grubości 6 mm , uzyskując po odparowaniu wody wysoką wytrzymałość.
SIKAFLEX - pod nazwą Sikaflex znajdziemy bardzo duży wybór produktów, przez co należy dokładnie poinformować sprzedawcę o celu użycia. Najważniejsze zalety to: wodoszczelność, odporność na działanie słonej wody oraz promieni UV, możliwość szlifowania i malowania, właściwości klejące.
INNE - w stałej ofercie szeroka gama innych klejów do : gumy, drewna, plastiku.

FARBY I LAKIERY

W wielości farb i lakierów trudno dzisiaj podjąć decyzję, który właściwie lakier czy farbę powinniśmy nabyć.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania sią z naszą ofertą farb i lakierów.

Tu zapoznasz się z naszą ofertąpowrót